Nieuwsbrief ›
Zoeken ›
Nieuws
30 november 2011

Coach komt niet rond van eigen praktijk

Coaches zijn hoogopgeleid, voor het merendeel vrouw en komen niet rond van hun inkomsten als coach. Dat komt naar voren uit de enquête die het Tijdschrift voor Coaching (TvC) eind september hield onder meer dan 24.000 nieuwsbrieflezers, hiervan hebben 2.200 nieuwsbrieflezers de enquete ingevuld.

Bijna 50 procent van de coaches is werkzaam in de Randstad; een iets hogere verhouding dan het aantal inwoners in deze regio ten opzichte van het inwonersaantal van Nederland (verhouding: 43 procent). Noord-Holland telt de meeste coaches. In de dunst bevolkte provincies Zeeland en Flevoland zijn de minste coaches werkzaam. 

ZZP'er in zakelijke dienstverlening
Ongeveer de helft van de respondenten werkt als zzp’er. Velen van hen werken daarnaast gedeeltelijk in loondienst. Voorzichtig wordt aangenomen dat het coachen niet voor iedereen een vetpot oplevert.  Een kwart van de respondenten werkt in de persoonlijke en zakelijke dienstverlening, negentien procent is werkzaam in het onderwijs, achttien procent in de gezondheidszorg en vijftien procent bij de semi-overheid. 45 procent van de coaches is werkzaam in een organisatie tot tien medewerkers en 28 procent is werkzaam in een organisatie met meer dan 500 medewerkers. 

Informatie via vakbladen, netwerken via LinkedIn
De geënquêteerden richten zich voornamelijk op vakbladen, boeken en websites om informatie te vergaren om hun vak goed te kunnen uitoefenen. Twintig procent van de ondervraagden vindt een beroepsvereniging een belangrijke informatiebron.
De sociale media worden voornamelijk gebruikt om te netwerken (LinkedIn) en op de hoogte te blijven van ontwikkelingen en trends binnen het vakgebied. Twitter wordt nog nauwelijks gebruikt voor zakelijke doeleinden; mogelijk hangt dit samen met de leeftijd van de respondenten die door de bomen (‘ik heb vanochtend een boterham met hagelslag gegeten’ en ‘wie gaat er vanavond mee een biertje drinken?’) soms de mogelijkheden van het ‘Twitterbos’ nog niet hebben gezien.

 
Doorsturen »  Reageer »  Nieuwsbrief »  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 
 
Reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

Reageren

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de
code te wijzigen.
ADVERTORIAL
Frank van Marwijk, Michel Hoetmer, Asha Kalijan, Jan Vermeiren, Johanna Kroon en André de Waal. Lees de gratis artikelen van deze management best-seller auteurs op Managersonline.nl. Plus: handige checklists en het laatste managementnieuws!
Managersonline.nl
INTERNETMAGAZINE VOOR DIRECTEUREN EN MANAGERS
Buzdeals
Online groepsinkoop voor freelancers en zelfstandig ondernemers
BOEKENNIEUWS
LinkedIn is het grootste professionele online netwerk. De meeste gebruikers vragen zich af: 'Wat heb ik er eigenlijk aan?', 'Ik heb een profiel, wat nu?' of 'Hoe kan ik meer resultaten boeken zonder er veel tijd aan te besteden?'
Lees verderMeer boeken
BRISK-INDEX
AEX index: 326.77 -1.13 %
Brisk-index: 28.09 -0.46 %
Stijgers Dalers
Logicacmg 1.04  7.2 %
Tomtom 4.51  2.7 %
Unit 4 20.43  2.3 %
Antonov 0.02  -33.3 %
Heijmans 8.13  -4.5 %
SNS reaal 2.17  -4 %
Meer beurs